Slivovice je lék

      Pivo považujeme v České republice za národní nápoj, ale pokud se budeme bavit o tvrdém alkoholu, bude to slivovice. Kdo by neznal větu od Cimrmanů: něco sníme, něco zavaříme, většinu vypálíme. Ano mluví se o švestkách, které skutečně řada lidí pěstuje právě pro následnou výrobu slivovice. Ne všichni ale máme možnost nechat si vypálit vlastní slivovici, a tak hledáme na trhu prodejce, který nám nabídne slivovici o správné síle, ale hlavně o jemné chuti, a tak si dovolíme vám představit slivovici https://www.lihovarek.cz/slivovice/, která jistě vaše chuťové pohárky uspokojí.

      slivovice

      Je mnoho alkoholických nápojů a každý máme rádi nějaký ten svůj, ale slivovici bychom mohli brát jako univerzální alkohol, protože nemá žádnou typickou chuť a vůni, kterou mu můžeme dodat následným louhováním ovoce nebo třeba přidáním medu.

      Do slivovice můžeme nakládat nejrůznější ovoce a nejen ovoce. Slyšeli jste např. o nakládaných červených muchomůrkách? Nejde rozhodně o jídlo nebo pití, ale o výborné mazání s antibakteriálními, protirevmatickými účinky, takže po měsíčním louhování červených muchomůrek ve slivovici získáte výborné mazání na klouby, pomůže od bolesti při artróze i při dně, na namožené svaly i klouby.

      slivovice

      Slivovici můžete také použít jako kloktadlo, když vás bolí v krku. Stačí chvíli kloktat a pokud je vám líto slivovici vyplivnout, klidně je spolkněte. Slivovici používá mnoho z nás na dovolené v cizině jako vnitřní dezinfekci. Těžko říct, jestli je to na reálném základu a má to skutečný efekt, ale i kdyby to nebyla pravda, tak proč si nezpříjemnit dovolenou ranní douškem kvalitní slivovice.Slivovici můžeme skutečně brát jako lék. Malý panáček po ránu pro ty, co nemusí do práce a nebudou během dne řídit auto, může být příjemným probuzením pro rozproudění krve a nastartování dne. Ale pozor, mluvíme https://neoluxor.cz/odborne-knihy/eutanazie–245621/ o malé štamprličce.

      Tak: na zdraví!