Dětský zahradní domeček může splnit sen vám i vašim ratolestem

   V lidské povaze je touha po zajištění vlastního zázemí a vytváření harmonického domova. Vedeme k tomu i naše děti a čím lépe si to uvědomují, tím snáze si pak zakládají rodiny a budují bydlení podle svého uvážení. Každý žijeme život po svém a tím navzájem obohacujeme jeden druhého, protože nikdo z nás není duplicitní kopií někoho jiného, máme sice vlastní tvůrčí schopnosti, ale každý naprosto jedinečné. Nikdo vám zkrátka nenamaluje stejnou hrušku, některé si mohou být velmi podobné, ale nikdy nebudou identické.

   zahradní domek

   Tak je to i s našimi dětmi, pokud jim umožníme již v raném věku začít tvořit, pokud jim dovolíme, aby začaly vnímat, jak důležité je vlastní zázemí a domov, jeho podoba, styl a řešení, prokážeme jim tím velkou službu. Můžeme to realizovat i skrze dětský zahradní domeček.

   Zahradní domečky mohou mít velmi rozmanité tvary, půdorys i velikost. Máte poměrně široké možnosti, co se týče výběru, a jste-li na pochybách, jaký z domečků vybrat, doporučujeme prohlédnout si jej osobně postavený jako vzorový objekt. A pokud to nemá být zrovna překvapení pod vánoční stromek, vezměte s sebou na prohlídku toho, koho se to bude bezprostředně týkat – vaše děti.

   dětský domek

   Některé domečky mohou sloužit i pro přespávání, můžete je využít i jako zahradní altány a hrát tu s dětmi různé hry, děti si do domku mohou vodit kamarády, ale co je podstatné – je to skvělá možnost, jak dětem nabídnout i jinou zábavu, než tu virtuální na sociálních sítích. Držte od nich vaše ratolesti v odstupu, dbejte na to, aby nepropadly závislosti na mobilních telefonech, co je v podstatě droga a psychické onemocnění. Věnujte se dětem tak, že jim nabídnete i další zajímavá zpestření na zahradě, jako jsou pískoviště, skluzavky, houpačka, zahradní trampolína, bazén nebo bosonohý (barefoot) chodník. Děti pak o virtuální realitu ani nezavadí, protože zjistí, že ta hmotná, opravdová, je mnohem lepší.