Jóga v životě žen

   Dopřát tělu půlhodinku jógového usebrání denně, je pro všechny ženy nesmírně cennou devízou. Čas věnovaný vyvažováním životní harmonie a rovnováhy pomocí dechových, meditačních a koncentračních  technik přinášejí potřebný klid a pohodu. Navazují očistné postupy detoxikace těla, správná výživa a vyvážená životospráva. Jógu lze provozovat pod vedením lektorek, které ženy provedou provedou všemi úskalími, jež v počátku mohou nastat. Toto cvičení je potřeba zvládat postupně a se zapojením všech částí těla. Dobrým spolupracovníkem je podložka z materiálu, na kterém je cvičení příjemné. Rovněž v domácím prostředí si lze kvalitně zacvičit. Ideálního průvodce lze najít v hlasové nabídce internetových serverů. V současné době se do popředí zájmu dostala Office jóga, kterou lze vyvažovat stres a napětí při sedavém zaměstnání. Zacvičit si ji ženy mohou i se spolupracovníky. Tento typ jógy přispívá nejen k dobrému zdraví. Ale i k duševní pohodě v pracovním procesu.

   Jóga pro ženy

   Hot jóga je praktikována v místnosti se zvýšenou teplotou. Která při cvičení povzbuzuje pocení a tím zároveň detoxikaci organizmu. Teplem lze snížit svalová poranění, bolesti kloubů či artritické bolesti. Ženy, které si tento způsob cvičení oblíbí, mohou přejít na jeho náročnější variantu – Hot power jógu.

   Spokojená žena

   Kterou si zdokonalí provádění jednotlivých pozic. K probuzení plného potenciálu ženství je určena Kundalini jóga, zvaná vědomí. Usměrňující proudění energie podél páteřních kanálků. U tohoto cvičení se používají vedle speciálních dýchacích technik i meditace. U kterých se zpívají mantry. Výhodou je nenáročnost při provádění jejich pozic a mohou ji zvládnout i starší ženy. Uvolňovat napětí v těle, včetně fascií, je možné pomocí Jin jógy. V počátku se jednotlivým pozicím věnují dvě minuty a pomalým a klidným způsobem se přechází na výdrž až pětiminutovou. U toho typu cvičení se nepoužívá síla. A přesto se tělo dostane přes energetická centra a meridiány do stavu potřebného klidu a rovnováhy. Navazující na Jin jógu je Jang jóga, která přidává prvky více technicky náročné.