Společnost na rodinných oslavách

   Rodinné oslavy jsou pro někoho výhrou ale pro některé velkým utrpením. Bohužel ne všichni mají to štěstí a mají opravdu skvělou rodinu, která člověka podpoří, když to daný člověk potřebuje nebo se nebudou bát danému člověku pomoci, když to daný člověk bude potřebovat. Takových rodin je čím dál tím méně. Jestliže právě vy patříte do takového rodiny, pak byste si toho měli vážit a nikdo se nemůže divit tomu, že se těšíte, až zase budete moct uspořádat nějakou tu rodinnou oslavu, kde se společně všichni sejdete a konečně si zase popovídáte o tom, co je u vás nového.

   chutný dort

   Jestliže ale nepatříte k těm, kteří mají takové štěstí, pak je pochopitelné, že pokud se plánuje nějaká rodinná oslava, snažíte se vymyslet si nějakou výmluvu, abyste na danou oslavu nemuseli. Opravdu se není čemu divit, protože je jasné, že nikdo nechce být na oslavě s lidmi, kteří dělají, že zde daný člověk ani není a teprve tehdy, když bude odcházet, se najednou všichni začnou ptát, kam daný člověk jde a proč nezůstane déle. Pokud by se ale daný člověk rozhodl zůstat déle, ve výsledku by to stejně dopadlo tak, že by se s ním opět nikdo nebavil. Je proto pochopitelné, že lidé se snaží oslavám vyhýbat, protože opravdu nikdo nechce být na oslavě, která mu ve výsledku zkazí den.

   narozeninové balónky

   Nejhorší je na tom všem to, že je možné, že si daná rodina ani neuvědomuje, že danému člověku určitě nevyhovuje, že se k němu všichni staví tak, jak se staví a když jim daný člověk řekne svůj pohled na věc, místo toho, aby se například omluvili za své chování, nad něčím takovým mávnou rukou a tím to skončí.

   Pokud to je s vaší rodinou takové, jako v druhém případě, věřte, že bude nejlepší, pokud na rodinné oslavy nebudete chodit. Ve výsledku možná uděláte jen dobře, protože je mnohem lepší strávit čas doma u filmu s dobrou pizzou, než na oslavě, kde se s vámi ve výsledku nikdo o ničem bavit nebude.