Zásady pro bezproblémové stěhování s tažným zařízením

   Nenakládejte velké (vysoké) a těžké předměty až dozadu

   Představte si, že je před vámi prázdný přívěsný vozík, připojený na tažné zařízení na auto Volvo, a vy jste právě vynesli z domu automatickou pračku a chladničku. Tyto domácí spotřebiče patří k největším a nejtěžším v domácnosti a proto také jistě budete rádi, až budete mí stěhování těchto břemen za sebou. Abyste si usnadnili práci, otevřete zadní „sajtnu“ vozíku a přes zadní otvor snadno vsunete pračku i chladničku na vozík. Sajtnu uzavřete, nasednete do auta, a po několika minutách jízdy s vámi bude vozík na silnici „tancovat“.

   přívěsný vozík

   Buďte prozřetelní a dávejte na toto pozor. Nikdy nepokládejte těžká a objemná břemena do zadní části vozíku, ale naopak je posuňte co nejvíce dopředu, blíže k autu, abyste tím posunuli vpřed těžiště celé jízdní soupravy. Pak se vám nestane, že vás bude vozík v zatáčkách předjíždět a lomcovat vám s řízením.

   krabice na stěhování

   Vydejte se na cesty s nákladem mimo špičku

   Kdo si naplánuje, že se začne stěhovat v pondělí ráno, že kolem sedmé hodiny ranní začne nakládat věci na přívěs, a v půl desáté vyjede do městských ulic, bude s velkou pravděpodobností pod obrovským tlakem. Tou dobou zhoustne provoz, v pondělí navíc bývají lidé nevrlí, protože je před nimi celý dlouhý pracovní týden. Nechte to raději na čtvrtek, a nejlépe pozdě večer nebo v noci na pátek. Provoz touto dobou klesá, v nočních hodinách téměř na nulu, a vy máte poloprázdné ulice a hlavně klid. V noci také není horko, když se stěhujete v létě a tím pádem se lépe https://www.novinky.cz/komentare/425223-komentar-kdyz-mit-se-lepe-znamena-mit-strach-jiri-pehe.html soustředíte na samotnou jízdu.

   Další výhodou nočních akcí je absence zvědavců na ulicích nebo příliš dotěrných sousedů, kteří vás mohou zdržovat a mít nemístné poznámky k rušení klidu, hluku, k úklidu atp. Nedávejte zbytečně lidem kolem vás šanci, aby vám brali energii. Příliš vhodný není ani pátek a víkend, kdy lidé bývají dlouho vzhůru, protože nemusí ráno vstávat do zaměstnání.