Co víme o polštářích 70 x 90

   http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-kdekoli-kdykoli-kdokoli-dml-/p_zahranici.aspx%3Fc%3DA160721_154006_p_zahranici_wag 8pt“>Polštář je součástí každého lůžka a nenajde se snad nikdo, kdo by neusínal s něčím pod hlavou. Trampové si s sebou na výlet do přírody samozřejmě polštář neberou, ti si obvykle pod hlavu vkládají složenou bundu nebo boty, ale my si přece jen do postele nebudeme pokládat urousaná bagančata.

   Obvyklý rozměr pro jednu osobu – s polštáři 70 x 90 se setkáváme nejčastěji. Bývají součástí ubytování v hotelích, privátech či horských chalupách a v domácnostech zaujímají dominantní postavení. Také na ně seženete zcela bez problémů povlečení. To se mnohdy prodává ve formě soupravy jako přikrývka a dva polštáře.

   polštáře a přikrývky

   Snadno si jej vytvarujete – možná jste již zachytili informaci, že se prodávají speciálně tvarované polštáře z paměťové polyuretanové pěny, které jsou vhodné jako zdravotní pomůcka pro regeneraci krční páteře. Nejsou to polštáře jako takové, svým tvarem spíše připomínají sedačku od auta s horní stranou vytvarovanou do podoby vlnky. Někomu toto řešení vyhovuje, ale jsou lidé, kteří si vytvarují raději klasický polštář, a to přesně podle svého, nikoli podle toho, jak jej vytvaroval nějaký výrobce. Prostě si jej pod sebe namačkají a přeloží tak, aby byl optimálně vysoký a široký, a aby měl tvar, jaký chtějí.

   žena v posteli

   Duté vlákno – tento revoluční vynález doslova převrátil naruby svět lůžkovin. Zcela nahrazuje ptačí peří, není už nutné kvůli tomu usmrcovat živé ptactvo a drát postaru peří, duté vlákno se navíc může pochlubit vlastnostmi velmi podobnými klasickým peřinám. Vzduch uvnitř vláken působí jako izolant, což pro vás znamená, že pomáhá udržet tělesné teplo, aniž byste se v létě potili horkem a v zimě se v posteli třásli chladem.

   Může se prát – polštáře z dutého vlákna, stejně jako přikrývky ze stejného materiálu, můžete bez problémů kdykoli vyprat v pračce, a třeba i opakovaně. Jedinou podmínkou je dodržet požadovanou teplotu praní (obvykle na max. 30 nebo 40 stupňů Celsia), a samozřejmě také to, aby se vám přikrývky a polštáře vůbec vešly do pračky.