K čemu potřebujete u bazénu vysavač

   Provozování bazénu s sebou nese i jistá úskalí. Ta spočívají zejména v jeho údržbě a pořízení příslušenství. Někteří lidé se nechají zlákat nákupem nadzemního bazénu, který je relativně levný, ale zapomenou do svých výdajů započítat i další důležité komponenty, bez nichž by nebylo možné udržet vodu v nádrži v patřičné čistotě. Jde zejména o filtraci, bazénovou chemii a také bazénové vysavače chlorito.cz.

   venkovní bazén

   Nemáte-li s provozováním bazénu žádné zkušenosti, možná vás napadne, k čemu je v bazénu zapotřebí zrovna vysavač? Bazén přece není koberec v domácnosti, který se zbavuje prachu, tak proč kupovat zas další zbytečnost, která je vhodná spíše pro nějaké kosmetické úpravy bazénového dna.

   Ve skutečnosti se však nejedná o drobnosti, ale o velmi důležitou součást údržby bazénu.

   Většinu nečistot v nádrži zachytí filtrace, to je pravda, ale ani ta nejvýkonnější filtrace nemá schopnost zabránit spadu některých drobných částic na dno vlivem gravitace. Pokud je těch částic mnoho, pobytem ve vodě se rozvíří a vodu mohou výrazně zakalit. Povlak nečistot na dně je také vhodným zdrojem potravy pro bakterie, které začnou vodu kazit, a ta pak již nebude způsobilá pro koupání.

   voda v bazénu

   Vysavače mohou být i ruční

   Zakoupení vysavače do bazénu je takříkajíc nutností, ale máme pro vás dobrou zprávu – nemusí https://cs.bab.la/slovnik/cesky-anglicky/pod-vlivem te pořizovat drahé systémy v hodnotě několika tisíc korun, vystačíte s docela jednoduchým ručním vysavačem, který zvládne dno vyčistit stejně dobře, jako robotické automaty.

   Výhodou ručního vysavače je zejména jeho nízká cena. Je to pouhý nástavec na teleskopickou tyč, který připojíte k filtračnímu okruhu, a veškerou práci pak musí zastat vaše paže. Vysáváním nečistot sice strávíte nějaký čas, ale pohyb na čerstvém vzduchu vám jen prospěje a navíc, pokud práci odvedete precizně, budete mít jistotu, že je dno bazénu skutečně čisté.