Proč si ušít tepláky svépomocí

   Řadíte se ke kreativním lidem, kteří rádi sami tvoří textilní výrobky? A nosíte rádi tepláky, ať už sportovní nebo ryze jako domácí oděv? Pak bychom si mohli v krátkosti připomenout, jaké výhody poskytuje šití tepláků podle vlastní invence:

   Materiál

   Když si prohlížíte nabídky tepláků na Internetu, v mnoha případech se jedná o jakýsi kompromis. Když se vám líbí barva, nevyhovuje vám střih, když vám vyhovuje střih, nesedne vám materiál atd. látka, z níž jsou tepláky ušité, je základ, a v té se musíte vždy shodnout. Pokud si zhotovujete tepláky z teplákoviny https://www.prima-obchod.cz/produkty/latky/teplakoviny-uplety-a-pleteniny sami, máte jasno už na začátku celého procesu a vybíráte podle složení materiálu vhodnou tkaninu. Teprve pak vás zajímají další kritéria:

   dívka v teplácích

   Barva a vzor

   Jakmile máte jasno v typu tkaniny, budete si volit barevné provedení, případně vhodný vzor. V tomto směru máte obrovské možnosti, protože barev a vzorů je na trhu celá řada, a vy si tak vytvoříte originální oděv pouze na základě vlastní volby. A co může potěšit víc, než vědomí, že si vyrábíte tepláky podle svého uvážení, a že půjde o originální oděv, který nikdo jiný neobléká.

   Střih

   Jeden z nejvíce problematických faktorů při nákupu oděvů. Zejména v internetovém prodeji, kde je většina prodejců připravena s formuláři pro případné vrácení zboží z důvodu, že to zákazníkům prostě „nesedne“. Obvykle nesedne střih, někdy jsou příliš úzká stehna, jindy jsou naopak velmi široká, někdy je to ušité tak, že vás tepláky táhnou dopředu a při předklonu vám z nich vyleze „zadek“. Tomu všemu se můžete vyvarovat, pokud si tepláky ušijete sami.

   růžové tepláky

   Délka

   Pochopitelně nebudete šít oblečení tak, abyste o něj zakopávali a šourali jej za sebou po zemi. Délku si upravíte podle svého, a to jak u klasické délky, tak i zkrácené (7/8, 5/6, 3/4) atp.

   Kapsy

   Zajímat vás budou i kapsy. Někomu vyhovují pouze boční, někdo požaduje přidat i kapsu zadní, případně další kapsy pro odkládání mobilu, tužky, zápisníku, nářadí http://www.profitting.cz/prodej-naradi.html atd. Řešení kapes u tepláků je celá řada.