Stěhujeme se na delší vzdálenost

   Když se přemísťujete do jiné ? lokality v rámci jednoho města či regionu, a na něco v průběhu stěhování zapomenete, nic zásadního se nestane, protože chybu snadno napravíte návratem na původní místo. Nezabere vám to mnoho času, peněz ani paliva pro motorová vozidla, ale u stěhování na vzdálenosti delší, než sto kilometrů, to již může být problém, který výrazně zasáhne do vašeho harmonogramu. Každá drobnost se pak draze zaplatí.

   prázdné krabice

   Pro tyto akce nemá příliš velký význam ani stěhování svépomocí, vyplatí se to pouze tehdy, máte-li k dispozici vlastní nákladní automobil, např. v rámci podnikání, jímž přestěhujete vše na jeden zátah. Chcete-li si pro přestěhování pronajmout přepravní dodávku, měli byste si předem spočítat, zda se to vůbec vyplatí, a do výpočtu zahrnout počet jízd a ujetých kilometrů a také strávený čas tímto procesem. Hrubým odhadem lze říci, že do dvou set kilometrů to ještě význam má, pokud jedete jen jednou nebo dvakrát, ale např. přestěhování vybavení celého bytu na 400 km již vyžaduje stěhování naráz jedním větším autem.

   kočka v krabici

   Většina stěhovacích firem stěhuje i dvougenerační rodinné domy na jeden zátah na velmi dlouhé vzdálenosti, a to i do zahraničí. V podstatě není problém, jestliže se rozhodnete z vašeho bydliště ve Františkových Lázních přemístit během jediného dne do jiné lázeňské oblasti, např. v Maďarsku do Miskolc-Tapolca. Součástí stěhování v Praze 6 jsou také těžká břemena, a to je jeden z důvodů, proč svěřit stěhování na stovky kilometrů stěhovací firmě. Stěhováci totiž mají k dispozici dopravní prostředky a techniku, která i velké kusy starožitného nábytku, křišťálové lustry, klavíry nebo velké televizory zajistí proti pohybu a poškození. Nevyplatí se v tomto případě riskovat a pronajímat si dodávky, s nimiž nemusí být jízda na tak velkou vzdálenost zrovna optimální.