Starší generace a technika

   Technologie jsou všude kolem nás, protože je hodně potřebujeme. Technologie nám také hodně usnadňují život, protože právě to je jejich cíl. Lidé je vymýšlejí právě proto, aby nám usnadnily život a my bychom tak měli více času na sebe, popřípadě na rodinu, protože tohoto volného času máme kvůli práci opravdu málo, to všichni víme. Čas je to nejdražší, co máme, protože v dnešní době je vše uspěchané a všichni se snaží co nejvíce pracovat, aby měli peníze. Na sebe ale každý zapomíná, a tak je rád, že má jednou za rok týdenní dovolenou a jede alespoň na ten krátký týden někam na dovolenou.

   mobilní telefon

   Je to ale opravdu málo a lidé na sebe vážně zapomínají. Sice má většina lidí klid o víkendu, ale za dva dny toho moc stihnout nejde, nebo to alespoň každý tvrdí, když se ho zeptáte, proč se nevěnuje sám sobě alespoň o víkendu. Prý na to není čas a člověk se snaží dohnat to, co neudělal přes týden. To je ale pravda, protože kdy jindy to má člověk dělat než o víkendu. Je to ale smutné, že je toto naprosto normální. Technologie nám alespoň pomáhají plno věcí změnit k tomu, aby to bylo pro nás jednodušší a usnadnilo nám to život. Moderní technologie také velmi pomáhají starým lidem, i když se to moc nezdá, protože moderním technologiím staří lidé moc nerozumí, to je pravda.

   děti a technika

   Není to ale nic složitého a pokud se použije ta správná věc, může člověku hodně pomoci. Jenže staří lidé technologiím nerozumí a nedaří se jim ani naučit nic moc nového, protože jejich mozek velmi rychle zapomíná, a proto je potřeba staršímu člověku vše vysvětlit vícekrát, než se mu to zaryje do paměti a než si to bude pamatovat a udělá to sám. Chce to trpělivost, ale není to nemožné. Staří lidé akorát právě nemají tu trpělivost od mladších, kterou tolik potřebují. Díky ní by se totiž mohli naučit moderním technologiím a pomůže jim to v každodenním životě, protože už existuje plno vychytávek, které usnadní život.