Porovnání zapuštěných a nadzemních bazénů

   Cena

   Zapuštěné bazény cena je výraz, který vás jistě zaujme ihned na začátku při porovnávání s bazény nadzemními. Je pochopitelně logické, že takový bazén bude dražší, než nadzemní, protože se také vyznačuje mnoha výhodami, jimiž nadzemní nádrže nedisponují.

   Estetika

   Z estetického hlediska jsou zapuštěné bazény vždy hodnotnější a žádná nadzemní nádrž se jim v tomto směru nemůže rovnat. Dokážete si představit nadzemními bazény vybavené přímořské hotely např. na Kanárských ostrovech?

   voda v bazénu

   Velikost a tvar

   U nadzemních bazénů jste poměrně výrazně limitováni tvarem i velikostí. Musíte se vejít do půdorysů ve tvaru kruhu, oválu nebo obdélníku, a co se týče velikostí, tam je limit ještě důraznější. V nadzemním bazénu si nezaplavete, tlak vody by velkou nádrž při takové zátěži roztrhal na kusy.

   nohy v bazénu

   Vstup do bazénu

   Ke vstupu do nadzemních bazénů potřebujete schůdky, jinak se dovnitř nedostanete. Tedy, aby bylo jasno, máme na mysli pohodlný vstup, nikoli akrobatické kousky, kdy přelézáte okraj bazénu a ten se pod vámi může prolomit, anebo se snažíte do něj skočit a využijete k tomu např. zahradní trampolínu, jenže doskok špatně vyměříte a napasujete se na protilehlou stěnu a způsobíte si bolestivé zranění. Schody do bazénu se podobají štaflím a tam stačí uklouznout nebo schůdky špatně zajistit proti vratkému pohybu, a další karambol je na světě. Tohle se vám u zapuštěných bazénů nepřihodí.

   Skákání

   V předchozích odstavcích jsme tu naznačili skok do nadzemní nádrže z trampolíny. Tak tuto https://www.kosmas.cz/knihy/160934/uzdrav-sva-vnitrni-zraneni/ hloupost si raději rozmyslete a zaskákejte si do bazénu zapuštěného pod úroveň terénu, protože tam se vám nemůže žádný úraz přihodit. Samozřejmě musíte důvěřovat zdravému selskému rozumu a neskákat do vody, pokud v ní někdo plave, anebo skákat šipku na mělčině, a tak předpokládáme, že tato základní pravidla pobytu v nádržích na koupání jistě znáte.