Chlor do bazénu

   Vždycky jsem si přála mít na zahradě nějaký bazén. Protože se ráda koupu v létě, nemám vůbec ráda, když je mi třeba venku vedro. A taky nemám ráda, když se na zahradě potím. A protože jsem se synem sama doma, nemám vůbec žádného přítele, takže se taky musí starat o celou zahradu sama. A nemůžu se spoléhat na někoho, že by mi někdo třeba posekal trávu anebo opravil zahradní nábytek. Někdy s tím mám opravdu velké problémy a nevím si rady. Takže si musím sekat trávu sama. A protože je moje zahrada opravdu veliká, takže se u toho většinou zpotím. Nerada totiž sekám trávu na dvakrát. Jakože si udělám přestávku při sekání trávy. Tohle u mě opravdu nepřipadá v úvahu. To by mě ani nebavilo. Takže vždycky celá zpocená se jdu domů rychle osprchovat a musím chvilku ležet ve vlažné vodě, jinak se mi udělá špatně. Proto jsem taky chtěla bazén.

   Plavání je skvělý sport.

   A další rok jsem konečně už mě a synovi pořídila nový velký bazén na zahradu. Musela jsem taky řešit samozřejmě nějakou filtraci. Přemýšlela jsem o pískové filtraci do bazénu. Nakonec jsem se rozhodla, že budu dávat tablety do bazénu. Tablety do bazénu jsou chlorové a myslím si, že dokonale vyčistí vodu. Samozřejmě ale taky musíte dbát na čistotu a musíte pravidelně vybírat odpad z bazénu.

   Bazén musí být čistý.

   Mám tím na mysli třeba nějaké lístečky anebo další odpad jako třeba hmyz. Protože jsem si řekla, že tablety do bazénu budu dávat dvojnásobné množství. A koupila jsem si dva plováky do bazénu a do každého z nich jsem dala vždycky jednu tabletu do bazénu. Nám vydržela takhle čistá asi dva měsíce. Samozřejmě, že pokud máte velký bazén jako my, tak vám jedna nebo dvě tablety nebudou samozřejmě stačit. Raději je lepší dát více tablet do bazénu, než abyste potom měnili stále dokola vodu. To je potom velmi neekonomické a je to škoda peněz a vody. Já sama dbát opravdu na čistotu, nechci, aby syn se koupal ve špinavé vodě.