Sodíkové výbojky SON-T PIA pro veřejné osvětlení

   Sodíkové výbojky společně s metalhalogenidovými světelnými zdroji představují stabilní produkty osvětlovací techniky na trhu již desítky let. Jednotlivé modely jsou neustále zdokonalovány, což dokumentuje i modelová řada výrobce Philips, který se řadí ke světové špičce v tomto oboru. I přesto, že nastupující trend LED diodových světel, zejména reflektorů s vysokým měrným výkonem se snaží o dominanci veřejného osvětlení, stále v tomto směru kralují právě výbojky. Jejich výhody jsou zřetelné a dosud nepřekonané – nízké výrobní i pořizovací náklady, dlouhá životnost, optimální světelný tok a mimo jiné i nejpřijatelnější barva chromatičnosti z hlediska zdravotního dopadu na lidské zdraví.

   veřejné osvětlení

   Osvědčené produkty z dílny společnosti Philips

   Značné oblibě se těší zejména sodíkové výbojky SON-T PIA. U těchto výrobků se osvědčila patentovaná technologie tzv. PIA, což je speciální hořák z keramické slitiny propojený s anténním systémem, regulujícím zážeh a průběh hoření oblouku. Tím se značně prodloužila životnost a zkvalitnil průběh světelného toku. Výrobce rovněž deklaruje absenci olova, což má značný význam ve strategii recyklace a ochrany životního prostředí a tyto modely také splňují evropská nařízení o likvidaci a zpracování odpadu.

   pouliční lampy

   Skleněná baňka je vyrobena z čirého křemičitého skla, je téměř bezešvá s minimálním počtem svárů, a je tudíž odolnější vůči otřesům a povětrnostním vlivům. Použití je skutečně široké, většinou se nasazují jako zdroje veřejného osvětlení pro veřejná prostranství i sportovní areály. Objevují se i jako dekorativní svítidla v zahradách nebo pro osvětlování fasád objektů.

   Parametry

   Životnost je odhadována na více než 3500 hodin a odpovídá v této třídě špičkovým modelům. Světelný tok je přibližně 18 tisíc lumen a velmi příjemná je i teplota chromatičnosti, která odpovídá teplému odstínu bílého světla kolem 2000 K, na něž jsme zvyklí ve večerních hodinách. Právě barva světla je značnou výhodou vysokotlakých sodíkových výbojek.