Proč je vhodné užívat kolagen a další vitamíny

   Pokud vám schází nějaké vitamíny a minerály, tak se nemusíte být sáhnout i po doplňcích stravy. Samozřejmě je třeba najít ty kvalitní a přírodní, které vám opravdu dodají to, co mají a v dobré kvalitě. Je tak třeba si najít firmu, která bude opravdu kvalitní, spolehlivá a od které se nemusíte bát vzít více doplňků a budete vědět, že to vašemu tělu opravdu prospěje.

   zdravá strava

   Ono totiž, i když budete žít zdravý životní styl a budete opravdu dbát o zdravou a vyváženou stravu, tak se někdy stane, že prostě i tak vám mohou chybět různé vitamíny a minerály. Může to nastat v nějakém životním období, třeba při těhotenství, po porodu, při kojení, ve velkém stresu, při nemocech, při těžkém úrazu a následné rekonvalescenci, po operacích, při velké fyzické a psychické zátěži, ale i s přibývajícím věkem. V životě prostě nastanou situace, kdy jen ze stravy těžko dostáváte potřebné vitamíny pro vaše tělo. A každý to má samozřejmě individuálně. Často bývá nedostatek vitamínu C či D. A to hlavně v podzimních měsících. S přibývajícím věkem zas naopak klesá produkce kolagenu.

   zdravý životní styl

   Nejlepší je doplnit chybějící vitamíny přirozenou cestou, ale někdy i to nemusí stačit. Proto je v takovýchto případech vhodné doplnit a podpořit tělo i jinými způsoby. Právě kolagen v prášku je skvělou volbou pokud máte problémy se zády, klouby, šlachami či máte bolesti svalů. Kolagen je totiž přírodní pojivo v celém těle a při jeho nedostatku vám mohou začít křupat klouby, bolet více záda, kolena, kyčle a celý pohybový aparát. Ale kolagen určitě znáte, že je hlavně v kůži. Kolagen totiž skvěle bojuje i proti vráskám, celulitidě a podporuje pružnou pokožku celého těla. Také je dobrým pomocníkem při boji s lámavými nehty, při podpoře zdravých vlasů, ale i zubů. Jelikož produkce kolagenu klesá, tak klidně můžete pravidelně užívat kolagen již preventivně už s přibývajícím věkem při prvních příznacích stárnutí nebo při problémech ve výše zmíněných oblastech.