Prodlužte si život s domovním schodištěm


   O lidech žijících na horách se traduje, že pokud se relativně zdravě stravují, dožívají se vyššího věku, než lidé z měst. Můžete se domnívat, že je to hlavně tím, že horské povětří je mnohem čistší, a že se tu prakticky vůbec nesetkáte se smogem, což je samozřejmě pravda http://bydleni.idnes.cz/kuchynske-spotrebice-mycka-chladnicka-dhz-/spotrebice.aspx%3Fc%3DA170718_135739_spotrebice_rez ovšem na jednu důležitou věc bychom zapomněli, a sice na svérázný pohyb v horském terénu. Lidé v horách totiž musí chodit téměř každý den do kopce a z kopce a vykonávat tuto svéráznou svalovou práci, která bývá lidem z měst odepřena. Ti si navíc ještě námahu usnadňují jízdou ve výtahu a v obchodních domech jezdícími schody, takže veškerá chůze nebo téměř veškerá chůze se odehrává na rovině.

   schodiště v domě

   Může se vám to zdát jako malicherný nesmysl, jenže v tom tkví tajemství veškerého úspěchu – člověk potřebuje více namáhat dolní končetiny kvůli krevnímu oběhu, lymfatickému a imunitnímu systému a buněčné regeneraci. Chůzi v horách po nakloněné rovině mohou perfektně simulovat schody. Ovšem toto si mnoho lidí neuvědomuje a namísto chůze po schodech zbytečně leniví jízdou autem nebo výtahem. Nebuďte jako ostatní, buďte chytří nebo spíše moudří a využijte možnosti nechat vystavět ve vašem patrovém domě schodiště. Nejezděte výtahem, choďte po schodech a uvidíte, jak se to brzy projeví na vaší vitalitě a vašem zdraví.

   masivní schodiště

   Ono se to vlastně projeví ihned – zlepší se vám nálada, budete se cítit volnější a zároveň pevnější v kramflecích. Posílíte svalstvo dolních končetin a jen tak vás nezaskočí náročnější pohyb v terénu, při pobytu v přírodě. V zásadě nezáleží na konstrukci schodiště, ať už si vyberete jakékoli, rozhodujte se hlavně z hlediska estetického, protože funkčnost bude zajištěna jak u schodišť lomených či přímých, tak i spirálových. Budete mít pak doma nejen perfektní cvičební pomůcku, ale i překrásný, a mnohdy i dominantní stavební prvek.