magie pro každého

   Každý má rád nějaké to tajemno a magii. Jako děti jsme se rády koukali na kouzelníky a žasly nad jejich nadpřirozenou schopností. Co to vlastně je? Troufám si tvrdit, že snad neexistuje člověk, který by alespoň jednou za život neviděl nějaké představení kouzelníka. Ať už jako dítě ve škole, kde jsme to milovali, v televizi nebo na internetu. První velký boom přišel s Davidem Copperfieldem, který uhranul celý svět svými schopnostmi a patřil ve své době mezi nejbohatší kouzelníky světa. Jeho vzorem byl Harry Houdiny.

   magie

   Od té doby se rojili úspěšní i ti méně úspěšní kouzelníci a všichni se snažili přijít na to, jak se to vlastně dělá. V české republice to byl Richard Nedvěd s trapnomagií, která dokázala pobavit nejednoho diváka anebo Pavel Kožíšek, který jezdí ze svou dětskou show po celé ČR a má i své divadlo kouzel. A o čem to kouzelnictví vlastně je? Jedná se opravdu o nadpřirozené vlastnosti daného člověka? Nebo se to mohu naučit také?

   magie

   Setkali jste se někdy s oknem mikromagie? A víte, co to znamená? Jedná se o disciplínu z magie, která je uznána asociaci magie, a dokonce se v mikromagii soutěži. Jedná se o kouzlení ve velmi velké blízkosti diváků nebo přímo na stole. Opakem toho je temná magie, která není tak zábavná. U mikromagie platí pro kouzelníky pravidlo, že jeho ruce musí být rychlejší než oko diváka. Jen poté se dostaví kýžený efekt. Ano, opravdu se nejedná o nadpřirozené schopnosti, ale pouze u iluzi, kterou daný kouzelník předvádí. A co je k tomu potřeba? Kromě už zmíněné hbitosti, je potřeba mít mince, karty a dobrou show. Mikromagii se může naučit opravdu každý, protože to chce jen píli a rychlost. A pokud si říkáte, že jste na to leví pozvěte si takového kouzelníka na nějakou svou akcí nebo třeba oslavu. Hosté budou určitě nadšení, protože taková zábava dostane každého.