Plenkovina je výzvou pro šikovné švadlenky

   Letní sukně a kalhoty – sukně a kalhoty na léto si pochopitelně můžete zakoupit v obchodech s textilem a dokonce i v e-shopech, ale ne vždy jsou tam modely podle našich představ, ne vždy mají ideální střih a míry našeho těla a ne vždy jsou také na přijatelné cenové úrovni. Nač platit za někdy předražené výrobky, když si je můžeme ušít samy, a to doslova na míru. Plenkovina se právě pro letní kalhoty a volné sukně přímo nabízí, je možné ji obarvit barvou na bavlnu, materiál není nutné žehlit a jeho cena je natolik nízká, že si můžete zhotovit kalhot i sukni několik, a v různých barvách a délkách.

   figurka v plenkách

   Tuniky – tunika je volná košile s libovolně dlouhými a širokými rukávy. Nosí se splývavá přes kalhoty a sukně a je to velmi neformální oděv jak pro volný čas, tak i pro slavnostní okamžiky. Některé tuniky mohou být velmi ozdobné a mohou se stát významným módním doplňkem vašeho šatníku a lze je šít z mnoha materiálů, kam patří i plenkovina. Tunika je skvělou výzvou pro šikovné švadleny, které rády experimentují a tvoří svůj vlastní jedinečný a neopakovatelný oděv.

   bavlněná plenkovina

   Osušky, ručníky, utěrky a bryndáčky – plenkovina se vyrábí ze stoprocentní bavlny a je to naprosto nealergický a zdravotně nezávadný materiál, což také prokazuje, že se již desítky let využívá pro výrobu dětských plenek pro novorozeňata. Možná, že i vy jste byli jako malé děti odchováni na klasických látkových plenách, které jsou mimochodem mnohem zdravější, než ty jednorázové, napuštěné ne zrovna přátelskými chemickými látkami pro lepší absorbování tekutiny.

   Z plenkoviny se ovšem nezhotovují pouze plenky, ale pro malé děti si z tohoto materiálu snadno vyrobíte malé bryndáčky, ručníky a utěrky různých rozměrů, případně zavinovačky a osušky. Máte pak jistotu, že je to stejný materiál, jako pro plenky, a že dětem utírání pokožky po koupeli rozhodně neublíží.